VDU mokslo ir inovacijų forumas „SOCIAL CODE“

Spalio 6 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (VDU), naujame daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23) įvyks aukščiausio lygio mokslo ir inovacijų forumas „SOCIAL CODE“, kuriame susiburs verslo ir viešosios politikos sprendimų priėmėjai, mokslininkai bei tyrėjai, kurie diskutuos apie socialinių inovacijų, kurių įtaka ekonomikai kasmet didėja, padėtį Baltijos šalyse ir Europoje.

7f6a9766-768x1152„Renginyje vyks konferencija, kurioje dalyvaus įkvepiančias idėjas skleidžiantys pranešėjai, vyks kūrybinės dirbtuvės, mokslo ir technologijų demonstracijos, socialinių inovacijų pristatymas. Visose šiose veiklose įdomių užsiėmimų atras tiek moksleiviai, tiek ir mokslininkai, vadovai ar verslininkai“, – teigia VDU mokslo prorektorė Julija Kiršienė, kuri pabrėžia forumo atvirumą visuomenei ir išskirtinę galimybę nemokamai dalyvauti vienos dienos renginyje, subursiančiame tiek daug tarptautinių, skirtingų sričių lyderių.

VDU rektorius Juozas Augutis teigia, kad VDU forumo tikslas – socialinių inovacijų, mokslinių tyrimų, modernių ugdymosi technologijų ir procesų kūrimosi skatinimas ir viešinimas visuomenėje. „Išsilavinusios ir ne tik ekonomiškai, bet ir morališkai stiprėjančios visuomenės sėkmės garantas – tarpdiscipliniškumo plėtra, bendradarbiavimo tarp mokslo, verslo ir viešojo sektorių stiprinimas bei pažangos skatinimas mūsų valstybėje“, – įsitikinęs J. Augutis.

re120937-975x1024

Socialinių inovacijų samprata kinta

Forumo pavadinimas „SOCIAL CODE“ ir pati idėja VDU pasirinkta neatsitiktinai – juk esminė jungtis tarp mokslo, verslo ir socialinės sferos yra socialinės inovacijos, kuriomis siekiama tenkinti socialinius poreikius, įgalinti ir sieti skirtingas žmonių grupes bendrai veiklai ir taip stiprinti tvarią piliečių visuomenę. „Tarpsektoriniai, tarpdalykiniai įvairių, anksčiau nebendradarbiavusių, visuomenės grupių ryšiai, nauji socialiniai tinklai leidžia spręsti visuomenės iššūkius, kurti naujus verslo modelius ir minimaliomis sąnaudomis išgauti didesnį poveikį nei vien technologinėmis inovacijomis“, – įsitikinusi J. Kiršienė.

Šiandien mūsų kasdieniniame gyvenime tokias inovacijas kaip „Facbook“, „Pokemon GO“, sutelktinis finansavimas (angl. crowdfunding), „Uber“ ar kitas priimame kaip savaime suprantamas, tačiau ar susimąstėme, kad technologinių inovacijų sėkmę iš esmės lemia būtent sinergija su socialine inovacija? Socialinės inovacijos, kurios sukėlė 4-ąją pramonės revoliuciją, tik įgauna pagreitį.

VDU mokslo prorektorė ir Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros (FRA) Valdančiosios tarybos narė, teisininkė J. Kiršienė pasakoja, kad socialinės inovacijos nebėra tik piliečių įtraukimas į valdymo procesus, tai pasitikėjimo bei drąsos rizikuoti kultūra, kuri labai reikalinga mokslo ir technologijų inovacijoms kurti. „Neseni įvykiai ES parodė, kad ekonomikos augimas pats vienas savaime negarantuoja skurdo panaikinimo ir kitų visuomenės iššūkių (klimato kaita, senstanti visuomenė, nedarbas, migracija) sprendimo, todėl reikalingas sisteminis požiūris siekiant spartinti aukštųjų technologijų plėtrą“, – apie būtinus pasikeitimus kalba VDU profesorė.re120163-919x1024

Konferencijos pranešimai:  išgirsti neužtenka, reikia suvokti ir pradėti įgyvendinti

Į mokslo ir inovacijų forumą „SOCIAL CODE“ Kaune suvažiuoja tiek skirtingų profesinių sferų atstovai sukaupę patirtį skirtingose šalyse, tiek ir Lietuvos mokslininkai, verslininkai ir atstovai, kurie dalinsis ne tik gerąja patirtimi, bet savo pranešimuose atkreips dėmesį į problemas, trukdančias sėkmingai ir užtikrintai išnaudoti nuo kūrybiškumo neatsiejamas socialines inovacijas mūsų kaip pažangios šalies kūrime.

Pranešimus VDU konferencijoje skaitys tokie profesionalai, kaip Prancūzijos intelektualas dr.Dominique Wolton – Medijų ir politinės komunikacijos ekspertas, tyrimų centro CNRS tyrimų direktorius, medijų specialistas, jau 40 metų tyrinėjantis viešąsias erdves, politinę komunikaciją, globalizaciją, santykį tarp mokslo, technologijų ir visuomenės; JAV gyvenantis ir Silicio slėnyje dirbantis Romanas Zontovičius – rizikos kapitalo fondo “Nextury Ventures” (JAV) partneris, 2013 m. tarptautinio profesionalų tinklo “Global Lithuanian Leaders” išrinktas metų mentoriumi; JAV, San Franciske gyvenantis Julius Narkus – vienos iš pagrindinių rinkodaros personalizacijos platformos “Boomtrain” marketingo operacijų vadovas, anksčiau dirbęs svarbiausiose start-up erdvėse Sidnėjuje ir Londone, praplėsdamas programinės įrangos įmonės “Feedback Loop” galimybes ES rinkoje; konferencijoje bus galima išgirsti Fionn Dobbin– Stokholmo aukštosios ekonomikos mokyklos filialo Rygoje dėstytoją, kūrybinių industrijų studijų programos vadovą, žinomiausio socialinio verslo Baltijos šalyse „Mammu“ ir „Design Development and Production Ltd.“ įkūrėją, kūrybos direktorių. Dalyvaus ir daugelis kitų išskirtinių svečių, kurie savo pranešimus skaitys skirtingose forumo erdvėse.

Skirtingos erdvės ir potyriai

„SOCIAL CODE“ forumas, kuris vyks naujai atidaromame architektės Gražinos Janulytės-Bernotienės projektuotame VDU daugiafunkciniame studijų ir mokslo centre, bus suskirstytas į penkias erdves: startuolių aikštelę, atradimų bei ugdymo technologijų erdves, kūrybines dirbtuves bei vaizduotės salę. Juose apie mokslą bus galima ne tik sužinoti, bet ir išbandyti gyvai.

VDU Verslo praktikų centro direktorius dr. Osvaldas Stripeikis pasakoja, kad „Startuolių aikštelėje“ bus įsikūrusios interaktyvios erdvės, kuriose bus galima praktiškai susipažinti su inovatyviomis, disciplinų sandūroje gimusiomis idėjomis. „Pamatysite ką galima pasiekti, kai jėgas suvienija mokslininkai, tyrėjai ir studentai. Galėsite susitikti su studentais, įkūrusiais savo pradedančiąsias įmones (angl. start-up), išgirsti jų pasakojimus apie pirmus žingsnius derinant mokslą ir verslą“, – tikina pašnekovas.

osvaldas-stripeikis

VDU „Atradimų erdvėje“ bus galima atrasti esminę jungtį tarp mokslo, verslo ir socialinės sferos – socialines inovacijas, kuriomis siekiama rasti sprendimus svarbiausiems visuomenės iššūkiams. Atskirose erdvėse pasiskirstę kūrėjai interaktyviai pristatys savo socialinius projektus.

Taip pat bus galima išbandyti VDU laboratorijose taikomas aukščiausio lygio technologijas: multimedijų projektams skirtus virtualios realybės akinius „Oculus Rift“, neurotechnologijas arba kompiuterines, smegenų skenavimo, stimuliavimo, neurofiziologinių signalų registravimo technologijas ir t. t. Erdvėje taip pat veiks „Relax zone“, 3D vizualizacijos, „Tarpukario Kaunas“, „Išmanusis miestas“, „Dvasios gidas“. Technologijas mėgstantys moksleiviai galės dalyvauti jiems skirtuose specialiuose užsiėmimuose.

VDU Edukologijos katedros docentė Lina Kaminskienė, atsakinga už „Ugdymo technologijų“erdvę, kviečia mokytojus ir dėstytojus dalyvauti praktiniuose seminaruose ir kūrybinėse dirbtuvėse. „Užsiėmimų metu bus galima sužinoti apie pažangiausius, naujausius švietimo sprendimus ir išmėginti naujausius ugdymo metodus ir modelius. Taip pat bus atskleista ir patariama kaip taikyti ugdyme įtraukų, integruotą mokymąsi, kūrybiškumą, ugdyti kritinį ir analogijomis paremtą mąstymą“, – pasakoja VDU edukologė.

re120027-2-846x1024

Forumo „SOCIAL CODE“ rengėjai pasakoja, kad dvi erdvės – „Kūrybinės dirbtuvės“ bei „Vaizduotės salė“ – bus įdomiausios tiems, kurie į gyvenimą ir jo problemas žiūri bei sprendžia kūrybiškai. „Kūrybinės dirbtuvės“ bus skirtos interaktyvioms audiovizualinėms instaliacijoms, sceninei improvizacijai, idėjų generavimui, šokiui, dailės terapijai, fotografijai, pažinčiai su garso įrašų studijomis, jų veikla bei technine baze, praktiniams garso eksperimentams garso įrašų studijoje ir kitoms sritims. Moksleiviai galės dalyvauti interaktyviose paskaitose, skirtose kūrybiškumo ugdymui. „Vaizduotės salė“ bus erdvė, skirta pasisemti įkvėpimo socialinėms ir verslo idėjoms. Bus galima išbandyti kūrybiškumą (pavyzdžiui, idėjų generavimą su „LEGO Serious play“ metodika) ir inovacijų kūrimą skatinančius metodus, analizės, bendravimo ir problemų sprendimo technikas, paremtas verslo, organizacijos vystymosi, psichologijos sričių tyrimais. Čia bus galima praktiškai išmėginti, kaip spręsti problemas kūrybiškai ne tik asmeniniame, bet ir komandiniame bei organizaciniame lygmenyje.

Daugiau informacijos galima rasti čia.