Studijas baigė pirmieji „Muzikos produkcijos” ir „Mados dizaino” programų studentai

2014 metais VDU drauge su Centrinio Lankašyro universitetu (University of Central Lancashire, UCLan) pradėjo vykdyti tarptautiškas, struktūruota britų mokymosi strategija pagrįstas „Mados dizaino” („Fashion Design”) ir „Muzikos produkcijos” (“Music Production”) studijas anglų kalba. Praėjusią savaitę pirmiesiems šių programų absolventams buvo iškilmingai įteikti du – VDU ir UCLan – menų bakalauro studijų diplomai.

Remiantis ilgamete britų partnerių mokymo mados ir muzikos srityse patirtimi, VDU Menų fakultetas pasiūlė studentams aktualias, į praktinius studijų aspektus orientuotas mados dizaino ir muzikos produkcijos studijas, kuriose dėstė garsiausi, didelę kūrybinės veiklos patirtį turintys Lietuvos mados dizaineriai (A. Kuzmickaitė, S. Straukaitė, J. Rimkutė, R. Kaupelienė, V. Venckevičius), patyrę muzikos industrijos pasaulio specialistai, už savo kūrybinius pasiekimus apdovanoti kompozitoriai, prodiuseriai, garso dizaino kūrėjai, muzikos technologijų žinovai (T. Petrikis, S. Mickis, D. Nomicas, A. Čaplikas, N. Čepaitė-Goldberg ir kt.), užsienio mados ir muzikos ekspertai (R. Archibald, J. Lacey, P. Green, A. Cushion ir kt.). Šių programų studentai taip pat turėjo galimybę semestrą studijuoti UCLan’e.

Pasak Menų fakulteto dekanės Jurgitos Staniškytės, ypatingai džiugu, kad šį tarptautinį bendradarbiavimą meno studijų srityje puikiai įvertino mūsų partneriai – Centrinio Lankašyro universiteto kolegos, savo reguliarių vizitų metu pabrėždami tiek studijų kokybę, tiek VDU infrastruktūros inovatyvumą, tiek girdami studentų gebėjimus, aktyvumą bei talentą.

„Mados dizaino” studijos suteikė studentams solidžius praktinius įgūdžius, reikalingus mados dizaino kūrimui: nuo konteksto tyrimų, eskizavimo, projektavimo, siuvimo iki pilno kūrybinio portfolio ir mados kolekcijos įgyvendinimo. Studijų programos vykdytojai didžiuojasi, kad pirmosios laidos absolventės pademonstravo itin aukštus kūrybinės veiklos rezultatus, pvz. Mildos Grikšaitės Jankuvienės mados kolekcijos pateko į tarptautinio jaunųjų dizainerių konkurso „Injekcija“ finalą ir į tarptautinio konkurso „Frankfurt Style Award“ finalą, Ramintos Razgutės kolekcija pristatyta tarptautinio meno ir mados festivalio „VIRUS“ finale.

Anglų kalba vykdoma „Muzikos produkcijos” programa tapo viena populiariausių  tarp tokio tipo studijų programų Lietuvoje, pritraukusių ir užsienio studentų. Pagrindinė šios programos stiprybė – tamprus teorijos ir praktikos ryšys, leidžiantis studentams gilintis į įvairius muzikos produkcijos ir technologijų aspektus: garso įrašymą, garso dizaino kūrimą, muzikos kompozicijos ir kitus su realiais muzikos industrijos poreikiais susijusius dalykus.

Pažymėtina ir išskirtinė, aukščiausius kūrybinių industrijų standartus atitinkanti šių programų infrastruktūra, suteikusi studentams pačias geriausias technines sąlygas praktinėms mados dizaino ir muzikos produkcijos studijoms. VDU Mados dizaino studija aprūpinta naujausia siuvimo, siuvinėjimo įranga, 3D spausdintuvais, visomis kūrybai reikalingomis kompiuterinėmis technologijomis. VDU garso studijų kompleksas atitinka naujausius muzikos industrijos reikalavimus ir pagrįstai laikomas vienu moderniausių Baltijos šalyse. Išskirtinė šių studijų programų infrastruktūra suteikė studentams visas galimybes tobulinti praktinius įgūdžius ir pasitelkti šiuolaikines technologijas kūrybiniams eksperimentams.

Per trejus studijų metus programos studentus gerai pažinę UCLan dėstytojai itin palankiai įvertino jų kūrybiškumą ir individualius kūrybinius talentus, o programos studentai savo ruožtu džiaugėsi užsienio dėstytojų perteiktomis žiniomis. Kaip diplomų šventės įteikimo metu teigė programos absolventas dainininkas, muzikos kūrėjas Martynas Kavaliauskas „esu laimingas, kad galėjau mokytis iš užsienio šalių profesionalų, kur ši studijų kryptis turi gilias šaknis ir patirtis. Ir kad šiandien galiu džiaugtis ne tik lietuvišku, bet ir užsienio universiteto diplomais“.